BrainFAQ logoBrainFAQ logo

Často kladené otázky

Co je to úniková hra?

Úniková hra je týmová aktivita, která se odehrává v uzavřené místnosti. Místnost obsahuje velké množství netypických objektů, jejichž smysl nacházíte postupně s otvíráním dalších a dalších zámků. Hráči mají za úlohu vyřešit nějaký úkol a následně před vypršením časového limitu uniknout. Úniková hra je v Česku známá také pod pojmy exit game nebo escape game. V zahraničí můžete narazit také na pojmy escape room a v Rusku quest.

Kolik to stojí?

Naše místnost Dědictví stojí 1400 Kč za celý tým. Místnosti Kukaččí hnízdo a Labyrint stojí 1600 Kč za celý tým. Aktuálně platné slevy jsou uvedeny v sekci Slevy.

Pro koho je hra vhodná?

Hra je vhodná pro týmy libovolného věku a složení. Naplno si hru užijí děti zhruba od páté třídy, pomáhat rodičům s řešením úloh však zvládají děti už od 4-5 let. V případě, že je celý tým mladší 15 let, požadujeme přítomnost dospělé osoby.

Je hra fyzicky náročná?

Ne. Během hry není třeba nikam šplhat ani před ničím utíkat. Pokud se tedy zvládnete v případě potřeby trochu přikrčit, zvednout ruce nebo vyjít schody, zvládnete naši hru bez nejmenších problémů.

Co si mám vzít na sebe?

Oblečte se pohodlně, tak aby vás váš outfit příliš nezaměstnával a mohli jste se plně soustředit na hru. Pokud vám jsou pohodlné jehlové podpatky, hru bez problému zvládnete v jehlových podpatcích, opravdu není třeba mít nic speciálního.

Můžu platit kartou?

Ano, prijímame všechny běžné platební karty.

Můžeme hrát v šesti, sedmi, osmi, deseti, třinácti?

Naše hry jsou navržené tak, abyste si je maximálně užili. Pokud je tedy uvedeno, že je hra pro 2-5 hráčů, je tomu tak proto, že v některé části hry zkrátka pro víc hráčů není dost prostoru. Ze zkušenosti také víme, že v příliš velkých skupinkách se stává, že některý z hráčů je odsunut na druhou kolej a hru si tak dobře neužije. Pokud je vás více, zvažte možnost rozdělení skupinky do více týmů a soutěže o lepší čas.

Hrál jsem před měsícem, můžu jít znova?

Dokud místnost inzerujeme pod stejným názvem, jedná se stále o tu stejnou hru se stejnými úkoly. Pokud jste ji tedy už dohráli, nemělo by pro vás smysl jít znova.

Hádanky jste vymysleli vy nebo jsou převzaté?

Všechny úkoly v naší únikové hře jsou našimi autorskými prvky. Pokud si tedy budete chtít zahrát únikovou hru kdekoliv jinde na světě, nemusíte se bát, že byste narazili na stejné úkoly.

Která hra je nejlepší v Brně?

Samozřejmě, že BrainFAQ! Protože jsme ale vášniví hráči, máme v Brně pár skvělých tipů na další hry. Po hře se nás zeptejte a my vám rádi poradíme.